איטום קירות חיצוניים בסנפלינג או על ידי פיגומים?

מזהה: 1050

מדינת ישראל פועלת למען ההתפתחות העירונית בלי הפסקה- ניתן לראות זאת כמעט בכל עיר בארץ, שיפוצים של מבנים קיימים, עבודות שימור ובניית שכונות חדשות. אבל לצד תהליך ההתפתחות, יש עדין לא מעט בניינים ישנים שמשמים אותנו למגורים. ברוב המקרים, הבניינים הישנים זקוקים לטיפולי שיקום אחרי כל השנים שבהן הם ספגו את נזקי מזג האוויר השונים.

הקירות החיצוניים של הבניין הם המגן שלו. במשך כל עונות השנה הם סופגים את השמש, הרוח, הגשם והלחות. כל אלה משפיעים על איכות תשתיות וקירות הבניין ויוצרים בהם סדקים. הסדקים שמחלחלים דרך קירות הבניין מהחוץ פנימה, יוצרים נזקי רטיבות ובעיות אטימות שפוגעים באיכות חייהם של הדיירים.

הרטיבות מזמנת טחב, פטריות ועובש, וכל אלה מסוכנים לבריאות שלנו. אם זיהיתם רטיבות על אחד מקירות הבית שלכם, סביר להניח שאתם זקוקים לעבודת איטום קירות חיצוניים בסנפלינג. בכל מקרה, אין סיבה שתחכו עד שיתפתח אצלכם בבית מפגע בריאותי, רצוי שתפעלו לפני.

קיימות כיום כמה שיטות איטום קירות חיצוניים, במאמר הזה נדבר על השתיים העיקריות- איטום בעזרת סנפלינג ואיטום בעזרת פיגומים. באופן אישי, אני מבצע עבודות איטום בעזרת סנפלינג. אני חושב שלעבודה בצורה הזו יש יתרונות שמתעלים על עבודה בעזרת פיגומים. בהמשך המאמר נדבר גם על החסרונות של השיטה האחרת, אבל בינתיים בואו נתחיל בחיובי.

כל הפלוסים שבעבודת איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

חיסכון בזמן ובכסף. כן, קראתם נכון. עבודת איטום בסנפלינג לוקחת פחות זמן ועולה פחות כסף.
איטום איכותי- העבודה תתבצע בצורה איכותית. על ידי פתיחת הסדקים החיצוניים והאיטום שלהם בחומר דוחה מים.
שימוש בחומרים הכי איכותיים- הקבלן יתאים את חומר האיטום לתשתיות הבניין הקיימות ככה שיידבק ויפעל בצורה הכי אפקטיבית.
עבודה מקיפה- הקבלן יוכל לתקן את המרזבים הישנים שלכם או להתקין מרזבים חדשים. ובכללי, יעבוד כדי שהבניין כולו יחזור להיות מבודד ובריא כמו חדש.

איך תהליך האיטום עובד?

בשלושה צעדים פשוטים: הקבלן מגיע לבניין ומבצע הערכת מצב, בהתאם למצב והיקף העבודה הנדרשת הוא יתמחר אותה ויתאים את חומרי האיטום לתשתית הבניין הקיימת.

העבודה שתידרש תיקבע לפי עומק הסדקים שנוצרו בקירות. והאיטום שלהם יתבצע בצורה מקצועית. הקבלן ידאג לייבש את הקיר ולהסיר ממנו כל חומר נגוע שלא ראוי עוד לשמש כחלק מהקיר החיצוני. הוא יפתח את הסדקים, ולאחר מכן יאטום אותם מחדש בחומר דוחה מים מתאים.

מה התוצאה של עבודת איטום קירות חיצוניים בסנפלינג?

קירות אטומים ומבודדים בצורה אבסולוטית.
אחריות מהקבלן על העבודה.
ראש שקט.

אחרי עבודת איטום אין צורך שתבצעו טיפולים מדי שנה!

אז למה לא לבחור בפיגומים בכל זאת?

כמו שכבר ציינתי למעלה, הדרך האחרת לבצע איטום קירות חיצוניים היא על ידי פיגומים. כולנו מכירים אותם, את המבנים הארעיים שמקיפים את הבניין כשמבצעים עבודת בנייה או שיפוץ. העניין הוא שיש לשימוש בפיגומים כמה חסרונות.

-הפיגומים מהווים מטרד. ולא רק לעין (זה לא נעים לראות ככה בניין). חוסר הנוחות שנוצרת בעקבות הפיגומים מתחילה בתהליך ההקמה והפירוק הרועש, דרך העובדה שהגישה לבניין הופכת להיות מסורבלת, ומסתיימת בזה שגם אחרי שעות העבודה הפיגומים יישארו סביב הבניין, וזה מזמן בעיות נוספות שנדבר עליהן בהמשך.

לעומת זאת, איטום קירות חיצוניים בסנפלינג לוקח פחות זמן, כל הציוד הנדרש לעבודה מגיע ביחד איתי, והוא ארוז ומסודר בצורה קומפקטית. 

-בטיחות בטיחות בטיחות- כולנו שמענו על תאונות באתרי בנייה. רבות מהתאונות נגרמו בגלל שימוש בפיגומים. הם מהווים סכנה בטיחותית!

-הפרטיות של דיירי הבניין יכולה להיפגע.

-הפיגומים שנשארים לעמוד גם אחרי שעות העבודה אחרי שהעובדים הולכים מזמנים פריצות לדירות, שכן ניתן לטפס עליהם בקלות.

-העלות של איטום על ידי שימוש בפיגומים יקרה יותר.

-השימוש בפיגומים יעיל רק בבניינים עם מספר קטן של קומות, ולסנפלינג לעומת זאת אין הגבלה.

אני מקווה שהצלחתי לעזור לכם להחליט איך אתם רוצים שעבודת האיטום תתבצע. אני צביקה יוגב ואני קבלן מורשה, עם הסמכה לעבודות בגובה. אני מאמין שכשזה מגיע לעבודה בגובה חשוב לבצע אותה בצורה מקצועית תוך כדי שמירה על בטיחות. ביצעתי הרבה עבודות איטום קירות חיצוניים בסנפלינג במהלך השנים, ואני אשמח לעזור גם לכם להחזיר את הבניין שלכם למצב מדהים.

התקשרו אליי עוד היום כדי לקבל חוות דעת מקצועית והצעת מחיר.

יצירת קשר
תפנית בניית אתרים
תפנית: בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | 054-4780798
בקשתך בביצוע....
הקפאת מאמרים - הסבר