איך בוחרים קבלן איטום

מזהה: 1043

איך בוחרים קבלני איטום ?

איטום גגות וגם איטום קירות הם בין המערכות הכי חשובות וחיוניות בכל בית, או עסק. נהוג לחלק את תחום האיטום לשניים. הראשון קשור לאיטום מבנים במבנה חדש והשני הוא כאשר יש בעיה או יש צורך בשיקום עבודות האיטום הקיימות. שמדברים על איטום גגות ואיטום קירות ועל תהליך הבחירה של קבלן איטום יש מגוון של קריטריונים אותם עלינו לקחת בחשבון משום שעבודה שמתבצעת בשטח ואיננה יסודית או מקצועית או לחילופין נעשה שימוש בחומרי איטום שאינם יעודיים למטרה יכולה לגרום לנזק רב כמו גם חדירה של מים לקירות, דרך הגג ולנזקים בלתי הפיכים. הרי מים הם נזק משמעותי למבנה שגורם לברזל הבניין להחליד להתנפח ולסדוק את הבטון. לפני שנציג בפניכם איך בוחרים קבלן איטום, חשוב קודם כל להבין את תפקידיו.

 

תפקידיו של קבלן איטום

התפקיד של קבלני איטום הוא לבצע חידוש גגות, איטום קירות חיצוניים, איטום מרפסות בחללים רטובים ואיטום במרתפים. הוא מטפל במגוון של בעיות ומטרתו בעצם למנוע חדירה של גשמים ורטיבות למבנה. למעשה, קבלן איטום הוא איש מקצוע מוסמך. הוא מורשה לבצע את כל סוגי עבודות האטימה לרבות זיפות יריעות ביטומניות וכד'.

 

איך בוחרים קבלן איטום?

רצוי שהקבלן שאתם בוחרים יחזיק בתעודות ובהכשרות המתאימות. תעודת אוטם מורשה הכרחית לבחירת בעל המקצוע שכן היא מעידה גם על ידע תיאורטי וגם על ידע מעשי באיטום.

לבחירת קבלן איטום רצוי גם להיעזר באנשים שאתם מכירים, שכנים וקרובי משפחה שממליצים על קבלן איטום מעולה, לבדוק דרך רשת האינטרנט לגבי קבלן איטום מומלץ, לשאול בקבוצת הווטצ‘אפ השכונתית או אפילו להיעזר ברשתות החברתיות בקבוצות ייעודיות של בעלי מקצוע.

 

מהי עבודתו העיקרית של קבלן איטום?

קבלן איטום עושה שימוש במגוון של חומרי איטום כמו למשל חומרי בידוד, יריעות ביטומניות, חומרים פולימריים, חומרי בט-קל, חומרים אקריליים ועוד. קבלן איטום אחראי על תהליכים כמו זיפות הגגות, אטימה של מרתפים, בריכות ומרפסות, תיקון של נזילות בחללים רטובים, סגירה של סדקים וליקויים, בידודים של קירות ועוד. בשונה ממה שאנשים רבים חושבים, קבלנים העוסקים בתחום האיטום לא רק מתקנים את הנזק לאחר שהוא התרחש. מכיון ולקבל יש ידע וניסיון רב בתחום הוא מלווה את הפרויקט כמעט בכל שלבי הבניה (זאת במידה ומדובר במבנה חדש).

 

איטום איכותי ומקצועי מתחיל כבר מיסודות המבנה. ככל שמתקדמים עם תהליך הבניה מתבצעת סתימה של דליפות ומבודדים את הפרויקט בין קומה לקומה. קבלן איטום מקצועי הוא כזה שעוסק בתחום על כל משתניו ומאפיינים, מבין בכל סוגי הבידודים והאיטומים, נותן מענה מלא לכל העבודות הקשורות לתחום בין אם מדובר בבניה, שיפוץ או תיקון נקודתי.

5 טיפים מעולים לבחירת קבלן איטום

שימו לב שקבלן האיטום אליו אתם פונים מחזיק בכל האישורים וההיתרים הנלווים לביצוע העבודה.
בחרו קבלן איטום או חברת איטום עם צוות מומחים, ניסיון וידע בתחום.
בחרו קבלני איטום שמספקים לכם אחריות מלאה על העבודה. האחריות חייבת לבוא לידי ביטוי במסמך הוא תעודה כתובה וחתומה על ידו.
וודאו שלקבלן האיטום יש את הידע והניסיון הנדרש לצורך ביצוע העבודה בפועל.
בדקו שלקבלן איטום יש את החומרים המתאימים וכי הוא עושה שימוש בחומרים יעודים המחזיקים בתו תקן.

 

לסיכום, בבחירת קבלן איטום אין להקל ראש ויש לבחור בעל מקצוע שמבין עניין עליו אתם יכולים לסמוך מא‘ ועד ת‘. לפני הבחירה, וודאו גם לגבי הזמינות של הקבלן ובקשו הצעת מחיר בטרם אתם סוגרים סופית ומגיעים להחלטה.

יצירת קשר
תפנית בניית אתרים
תפנית: בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | 054-4780798
בקשתך בביצוע....
הקפאת מאמרים - הסבר