יריעות ביטומניות לאיטום גגות מושלם

מזהה: 1048

אם שמתם לב לאחרונה שיש רטיבות על אחד מקירות הבית שלכם, סביר להניח שיש על הגג שלכם כמה סדקים, ושאתם צריכים להזמין קבלן מקצוע שיבצע עבודת איטום גגות איכותית.

מה זה אומר גג סדוק? חשוב שתדעו- החומר שמשמש לבניית בניינים חדשים הוא בטון. הבטון הוא חומר מעולה לבנייה, כשמערבלים אותו עם מים, ויוצקים אותו על שלדת הבניין, הוא מתקשה והופך להיות חזק במיוחד. הבעיה היא שהבטון לא עמיד לאורך זמן בפני מפגעי מזג האוויר.

במדינה כמו שלנו, מזג האוויר משתנה. נכון שרוב הזמן חם, אבל גם לח, ויורד גשם, ויש רוח. עם הזמן, הבטון מתחיל להתבלות, וכל הגשם, השמש, הרוח והלחות שספג עם השנים גורמים לבטון להיסדק. הסדקים שעל הגג מזמנים נזילה של מים לתוך התשתית.

סדקים קטנים הופכים להיות סדקים גדולים, והמים שחודרים דרך הגג פוגעים בקירות וביסודות הבניין. לא רק שהמים שמחלחלים יכולים לגרום לנזקים בתשתיות הבניין (מערכות אינסטלציה, צינורות וחוטי חשמל), הם גם יכולים להוות סכנה בריאותית בשבילנו- קירות רטובים מזמנים טחב, פטריות ועובש, וכל אלה יכולים להיות מסוכנים לנו.

אז מה עושים אתם שואלים? זה פשוט- מזמינים קבלן איטום גגות מוסמך ומקצועי, והוא יוכל להעריך את הנזק, לפתור לכם את הבעיה, לשחרר אתכם מנזקי הרטיבות, ולהשאיר אתכם עם ראש שקט רגע לפני החורף.

גם אם לא זיהיתם רטיבות על אחד הקירות אבל יש לכם חשש קל שהגג שלכם סדוק בכל זאת, עדיף לכם לוותר על השאננות. החורף מתקרב, ובכל מקרה, עדיף לכם למנוע את הבעיה עוד לפני שהיא מתרחשת.

יש הרבה דרכים לבצע איטום גגות. יש בשוק לא מעט חומרים שניתן לבצע בעזרתם את עבודת האיטום, ההבדל בין כל החומרים האלה בא לידי ביטוי במחיר, בעמידות ובחוזק הפיזי שלהם. הנה ההמלצה שלי על אחד החומרים שאני עובד איתם, אני מאמין שהוא יבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר.

חומר איטום גגות איכותי ביותר

אחת הדרכים הכי יעילות לבצע איטום גגות היא בעזרת שימוש ביריעות ביטומניות. היריעות הביטומניות הן יריעות שעשויות מתערובת פלסטיק וגומי. אותה תערובת יוצרת חומר חזק ועמיד במיוחד, אטום למים, שאם יותקן בצורה הנכונה על הגג שלכם, יבטיח שלא תצטרכו יותר לחשוש מפני נזילות ורטיבות.

 

אז איך מבצעים איטום גגות בעזרת יריעות ביטומניות?

הקבלן יגיע לבניין כדי לבצע הערכת מצב לגג. בהתאם למצב הגג הוא יוכל להחליט על סוג האיטום שמתאים ביותר. אם יריעות ביטומניות הן הפיתרון האידיאלי, הוא יתחיל בתהליך שמורכב מכמה שלבים.

קודם כל, הוא יפנה את הגג מקולטי שמש, מזגנים, וכל ציוד אחר שנמצא עליו, כדי שיוכל להכין את השטח לאיטום.

אחרי שהוא יסיים לפנות את הציוד, ואם תשתית הגג היא בטון, הוא ימרח עליו פריימר- חומר שיבטיח שהיריעות הביטומניות ידבקו טוב יותר לקרקע הגג.

ולבסוף, הוא יניח את היריעות הביטומניות לכל אורך הגג (כולל על החיבורים בין הגג למעקות) במרווחים של עשרה סנטימטרים, וילחים אותן זו לזו בעזרת ברנר, עד שהן יומסו ויהפכו למקשה אחידה.

מה התוצאות של עבודת איטום כזאת?

קודם כל- גג אטום בצורה הכי איכותית שיש. אטום נגד מים, וגם מבודד מחום ואור השמש. היריעות אטומות טוב יותר מכל חומר אחר שמשתמשים בו בדרך כלל לאיטום גגות, וזה אומר שהאיטום יחזיק מעמד לאורך זמן רב.

לא תצטרכו לעשות סיוד לגג, ואין צורך שתטפלו בגג מעבר לזה. הגג יהיה אטום לגמרי, ותקבלו אחריות בכתב על חדירת מים לעשר שנים!

דבר אחרון שחשוב שתדעו

יש לא מעט סוגים שונים של יריעות ביטומניות, זה לא שכולן בשוק אותו דבר. חשוב שתבחרו בקבלן שעובד עם יריעות ביטומניות מהסוג האיכותי ביותר, עבות ולא דקות, עם תו תקן מחמיר.

אין סיבה שהחורף הזה אתם תסבלו מנזילות וקירות רטובים, זאת לא הפתעה נעימה. הזמינו קבלן איטום גגות מקצועי שיעשה בשבילכם את העבודה כמו שצריך. אני צביקה יוגב, ואני קבלן מורשה עם ניסיון של מעל ל-28 שנים בעבודות איטום שונות. אני עובד עם החומרים האיכותיים ביותר, ואני מבטיח לכם שאיתי- הגג שלכם בידיים טובות.

יצירת קשר
תפנית בניית אתרים
תפנית: בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | 054-4780798
בקשתך בביצוע....
הקפאת מאמרים - הסבר